AR SAUGIAI PASISTATEI AUTOMOBILĮ?

Data

2018 11 14

Įvertinimas
0

AR SAUGIAI PASISTATEI AUTOMOBILĮ?

     Prasidėjus šaltajam metų sezonui, ir sugrįžus į miestą gyventojams, kurie vasarą laiką leidžia sodybose ir sodininkų bendrijose, ženkliai pablogėjo automobilių parkavimo daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose sąlygos. Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Visagino PGV) pareigūnai š. m. lapkričio 6 d. vykdė reidą, kurio tikslas buvo patikrinti pravažiavimo namų kiemuose ir privažiavimo prie jų gaisriniais automobiliais galimybę. Buvo bandoma automobilinėmis kopėčiomis pravažiuoti Sedulinos al. 16 – Visagino g. 8, 4, 2 ir Taikos pr. 40, 36, 34, 32 kiemuose, užstatytuose transporto priemonėmis.         

     Reido metu buvo atkreiptas dėmesys į tai, kad gyventojai palieka savo transporto priemones abiejose įvažiavimų į kiemus kelių pusėse, kas labai apsunkina, o kartais padaro neįmanomą gaisrinių automobilių privažiavimą prie namo, kuriame reikia pagalbos. Ypatingai daug problemų kyla, kai automobiliai iš abiejų kelio pusių paliekami posūkiuose, nepaisoma geltonų žymėjimo juostų, draudžiančių stovėjimą, taip pat užstatomi šaligatviai, dėl ko kyla pavojus tų namų gyventojams, kuriuos kilus gaisrui skuba gelbėti Visagino PGV pareigūnai. Jei gaisrinių žarnų liniją galima nusitiesti ir toliau pastačius autocisterną, tai autokopėčios iki balkono ar lango, kur pagalbos laukia degančio buto gyventojas, tikrai nepasieks. Ar kada susimąstėte, kad dėl ne vietoje palikto Jūsų automobilio, ugniagesiai gelbėtojai sugaišo nemažai laiko ir todėl nukentėjo, o gal net žuvo Jūsų artimas. Reido metu gaisrinių automobilių vairuotojams reikėjo labai pasistengti, kad atsargiai pravažiuotų kiemuose neužkabinant stovinčių automobilių. Realaus gaisro atveju dėl to būtų sugaištas brangus  laikas.

     Mes suprantame, kad projektuojant kiemus, niekas negalėjo įvertinti tokio automobilių kiekio ir tikrai ne išeitis pusę kiemų pažymėti geltonomis linijomis, draudžiančiomis statyti automobilius, todėl nuoširdžiai prašome, gerbiami vairuotojai, prieš pastatydami automobilį savo kieme, įvertinkite, ar jis netrukdys pravažiuoti stambiagabaritei specialiajai technikai. Artėja žiema, yra žmonių, kurie žiemą neeksploatuoja savo transporto priemonių, todėl prašome įsitikinti ar tikrai jos netrukdys pravažiuoti kitiems automobiliams, o galbūt, esant galimybei, jas galima būtų pastatyti į garažą.

     2012 metais Visagino savivaldybėje vykusiame Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl apsunkintų pravažiavimų gyvenamųjų namų kiemuose. Laikui bėgant buvo išspręsta nemažai problemų – praplatinti keliai, įrengtos naujos automobilių stovėjimo vietos ir pastatyti ženklai, draudžiantys stovėti, bet deja,  tai buvo padaryta ne visur ir problemos dar išlieka. 

     Todėl kviečiame transporto priemonių vairuotojus būti supratingais ir stengtis neužstatyti savo automobiliais įvažiavimų į kiemus kelių bei privažiavimų prie gyvenamųjų namų, kadangi priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, skubėdama į Jūsų kiemą gelbėti žmonių gyvybes ir turtą, sugaišta brangų laiką, bandydama privažiuoti prie įvykio vietos, užstatytos transporto priemonėmis. Supraskite, kad dėl ne vietoje pastatyto Jūsų automobilio gaisro metu gali žūti žmonės.