AKCIJA „GYVENKIME SAUGIAI“ TĘSIASI

Data

2018 09 27

Įvertinimas
0

AKCIJA „GYVENKIME SAUGIAI“ TĘSIASI

Per aštuonis šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 9064 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius išaugo 24,7 proc. Gaisruose žuvo 61 gyventojas (2017 m. per tą patį laikotarpį – 65), iš jų 2 vaikai (3), o 110 gyventojų (119) patyrė traumas. Tai mažiausias per 15 metų aštuonių mėnesių gaisruose žuvusių žmonių skaičius.

       Gaisrų, kuriuose žuvo žmonės, priežastys: 18 – dėl neatsargaus rūkymo, 14 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų, 9 – dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, 5 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 4 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 3 – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų bei gedimų, 1 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 1 – dėl tyčinės žmogaus veikos (padegimo), 3 – dėl kitų priežasčių. Dar 3 gyventojų žūties priežastys yra tikslinamos.

      Per šių metų 9 mėnesius Visagino savivaldybėje kilo  39 gaisrai (2017 m. - 32 gaisrai) ir 15 atvejų (2017 m. - 3), kai gyvenamuosiuose būstuose užfiksuotas maisto pridegimas, kurių savininkai buvo patraukti administracinėn atsakomybėn. Gyvenamosiose patalpose kilo 6 gaisrai, iš kurių 2 – bendro naudojimo vietose, 4 – butuose (nebuvo įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai), kurių metu žuvusiųjų ir traumuotų pavyko išvengti. Maisto pridegimo atvejais beveik nė viename bute  nebuvo įrengti autonominiai dūmų signalizatoriai.

       Nuo šių metų vasario mėnesio visoje Lietuvoje Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“, kurios tikslas – sustiprinti gaisrų prevencijos svarbą gyvenamajame sektoriuje, mažinti gyvenamajame sektoriuje kylančiuose gaisruose žūstančių žmonių skaičių, skleisti gaisrinės saugos žinias, ugdyti šalies gyventojų saugios gyvensenos įpročius, skatinti gyventojus naudotis autonominiais dūmų signalizatoriais ir suteikti gyventojams konsultacijas bei praktinius patarimus saugios aplinkos, saugaus būsto klausimais.

      2018 metais pareigūnai visoje Lietuvoje turi aplankyti 100 tūkstančių būstų. Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (toliau – Visagino PGV) pareigūnai š. m. vasario–rugpjūčio mėnesiais aplankė 2040 būstų (suplanuota 2018 metais aplankyti 2800 būstų), iš kurių 276 būstuose gyventojai jau buvo įsirengę autonominius dūmų signalizatorius. Deja net 8 būstuose dūmų signalizatoriai buvo neveikiantys. Akcijos metu  270 būstuose buvo įrengti dūmų signalizatoriai. Iš to galima padaryti išvadą, kad Visagino miesto gyventojai, kurie vis dar neturi įsirengę autonominių dūmų signalizatorių, mažai rūpinasi savo ir savo artimųjų saugumu, nesusimąsto, kad tinkamai įrengtas mažytis prietaisas kada nors galėtų išgelbėti gyvybę.

      Akcija „Gyvenkime saugiai“ tęsis iki metų pabaigos, Visagino PGV pareigūnai  toliau lankys ir konsultuos miesto gyventojus. Lankymosi metu bus pildomos anketos. Akcijos metu dėl neįrengtų signalizatorių gyventojai nebus baudžiami.

      Visagino gyventojai, jeigu pajutę dūmų kvapą, pirmiausia, pasibelskite pas kaimyną ir sužinokite, gal pas kaimyną tik pridegė maistas ir  gal dėl to nereikės kviesti gaisrininkų.